صفحه اصلي
معرفي دايره المعارف
كوههاي ايران
گزارش برنامه ها
آرشيو عكس
عكس ماه
اخبار
فروشگاه آنلاين
گروه هاي كوهنوردي
پيش بيني وضع هوا
لينك هاي جالب

اخبار و اطلاعات هيماليانوردي

اطلاعات و تصاوير جالب و خواندني از کوير هاي ايران

سايت کوير ايران

شاهراه ورود به دنياي اسکي

تصاوير رويايي از آسمان شب و طبيعت ايران

سايت هم طناب

www.realestatebyamir.ca

www.enerqi-quest.com

joomla.petergarzke.com

Mountaineering and Climbing Videos Markkalch.com پايگاه اينترنتی شخصی مارک کالچ، ورزشکار و ماجراجوی استراليايی است که علاقه‌ی وافری به سفرهای ماجراجويانه در نقاط مختلف جهان دارد. از طريق اين پايگاه می‌توانيد از آنچه مارک در سفرهايش با آنها مواجهه می‌شود، آگاه شويد. وی در زمستان سال 1388 طی مدت يک ماه و نيم فاصله‌ی بين دريای خزر در شمال کشور تا ساحل خليج فارس در جنوب کشور را با پای پياده پيمود.
فيلم های کوهنوردی از طريق پايگاه اينترنتی mountain.factualtv.com می‌توانيد به بايگانی قابل توجهی از فيلم‌های مستند کوتاه و بلند کوهنوردی و سنگنوردی به‌صورت رايگان دسترسی داشته باشيد.
وبلاگ koohayealborz.blogfa.com شامل اطلاعات مفيدی راجع به قلل رشته‌کوه البرز و مسيرهای صعود آنها می‌باشد.
 غار و غارنوردی پايگاه اينترنتی Irancaves.com شامل اخبار، مقالات، گزارش برنامه‌ها، تصاوير راجع به غار و غارنوردی در ايران و مطالب مفيدی در مورد غارهای جهان است.
از طریق 8000ers.com می‌توانید مجموعه‌ای از آمار و اطلاعات مفید راجع به کوه‌های 8000 متری را بیابید.
Mountain Spirit Guides Mountain-spirit-guides.com متعلق به مجموعه‌ای از راهنمایان اسکی و کوهنوردی در شامونی فرانسه است که صعودهای قله‌ی مون بلان، اسکی کوهستان، دیواره نوردی دوره‌های آموزش کوهنوردی و اسکی را اجرا می‌نمایند.
everest1953.co.uk شامل اطلاعات فراوانی راجع به فعالیت کوهنوردان انگلیسی‌ها روی کوه اورست از سال 1921 میلادی تاکنون است.
Mario Trimeri ماريو تريمري دومين كوهنورد ايتاليايي است كه توانسته است 7-قله مرتفع هفت قاره را فتح كند. ماريو هم اكنون تصميم به فتح 7-آتشفشان مرتفع هفت قاره گرفته است. قلمروي كوهستاني ايران به خود مي بالد كه در تاريخ 8 آگوست 2007 (17 مرداد 86) براي صعود به مرتفع ترين آتشفشان آسيا "قله دماوند" راهنماي ماريو تريمري بوده است. مي توانيد براي بدست آوردن اطلاعات بيشتر راجع به ماريو تريمري به سايتهاي زير مراجعه كنيد:
http://www.mariotrimeri.com
http://www.sevensummits-mariotrimeri.com
http://www.everest-mariotrimeri.com
Neveitalia neveitalia.it يك سايت اينترنتي در باره پيستهاي اسكي كشور ايتاليا است. اين سايت از تابستان امسال راجع به ديگر كوههاي اروپا نيز مطالب مفيدي در بانك اطلاعاتي خود قرار داده است.
ExplorersWeb K2Climb.net و MountEverest.net نام دو سايت است كه مطالبي پيرامون فعاليت هاي كوهنوردي جدي در هيماليا منتشر مي كنند. K2Climb.net در مورد فعاليت هاي منطقه قراقروم و هيمالياي غربي در پاكستان و MountEverest.net در مورد فعاليت هاي هيمالياي نپال به انتشار مطلب مي پردازند.
اين دو سايت زيرمجموعه هاي سايت ExplorersWeb.com هستند.
اشتفان هونزيکر SportsPhotography.ch سايت شخصی "اشتفان هونزيکر" عکاس سويسی است . اشتفان به عنوان عکاس ورزشی تصاوير زيبايی از ورزش های مختلف از جمله اسکی ، اسنوبرد و دوچرخه کوهستان را ثبت کرده که تعدادی از آنها در گالری تصاوير سايت فوق موجود است. اشتفان همچنين در خلال سفرهايی به ايران، تصاويری از اسنوبرد در ديزين و دوچرخه سواري کوهستان در اطراف تهران تهيه کرده است.
قله برودپيک broadpeak.org نام پايگاهی اينترنتی است که تلاش دارد اطلاعات موثق و کاملی در مورد هيئت های اعزامی به قله برودپيک (دوازدهمين کوه بلند دنيا) ، تصاوير و گزارش برنامه هاي اين هيئت ها ، اسناد تاريخی و همچنين تاريخچه نخستين صعوها بر روی اين قله را در اختيار بازديدکنندگان خود قرار دهد .اين پايگاه اينترنتی چند زبانه مورد تاييد دولت پاکستان ، OEAV ، باشگاه Edelweiss سالزبورگ و همچنين سازمان های ملی و بين المللی کوهنوردی می باشد .
براي اطلاع از تورهاي دانيل مازور و همکارانش در صعودهاي بلند به قلل هيماليا ، آفريقا و آکونکاگوا به آدرس SummitClimb.com مراجعه کنيد.
چند سايت مرتبط با پزشکي کوهستان :
پايگاه اطلاع رساني اتحاديه بين المللي پزشکي کوهستان : www.ismmed.org
کلينيک پزشکي قرارگاه اصلي اورست : www.basecampmd.com
يک پايگاه اطلاع رساني مرتبط با پزشکي کوهستان :www.expeditionmedicine.co.uk
دستيابي به بلندترين ها تلاشي است براي صعود بلندترين کوه در هر يک از 193 کشور دنيا. جينج فالن انگليسي نخستين کسي است که موفق به صعود بلندترين قلل تمامي کشورهاي اروپايي شده است. جينج همچنين موفق به صعود بلندترين قله در 52 کشور از ميان 53 کشور آفريقايي شده است و در حال حاضر در حال تکميل فهرست بلندترين قله در ديگر کشور هاي دنيا مي باشد.
در خرداد ماه 83 ، جينج ضمن هماهنگي با قلمرو کوهستاني ايران ، عازم ايران شده و موفق به صعود دماوند به عنوان بلندترين قله کشور ايران شد. دماوند يکصد و سي امين کوه در فهرست جينج بود.
براي آشنايي بيشتر با جينج و پروژه دستيابي به بلندترين ها مي توانيد به سايت www.gingefullen.com مراجعه کنيد.
summitpost SummitPost.org سايتي است جالب ، حاوي اطلاعات بسيار زيادي از کوه هاي مختلف دنيا. اطلاعات اين سايت بوسيله بازديدکنندگان و اعضاي اين سايت تهيه مي شود. در اين سايت ، اطلاعات غيرواقعي و غلط به مرور دور ريخته مي شوند و اطلاعات صحيح جاي آنها را مي گيرند.
شما نيز مي توانيد عضو اين سايت شويد و تصاوير و اطلاعات خود را از کوههايي که خوب مي شناسيد در اين سايت قرار دهيد.
آشنايي با دو عكاس حرفه اي كوهستان :
بيل هچر، با بيش از 20 سال فعاليت حرفه اي به عنوان عكاس و كوهنورد، تصاويري خلق كرده كه بر روي جلد 40 مجله معتبر دنيا چاپ شده اند.
تاد اسكينر، عكاس و سنگنورد حرفه اي. تاد، در 26 كشور دنيا، بيش از 300 مسير جديد با درجه سختي هاي متفاوت گشايش كرده است.
صفحه ويژه مجله نشنال جئوگرافيک پيرامون جشن پنجاهمين سالگرد نخستين صعود قله اورست

مجموعه اي از عکس هاي صعود تيم روسيه به قله لوتسه مياني ، 2001
زيبايي هاي کوههاي قفقاز، تصاوير جالبي از کوههاي قفقاز

اريک واينمايرنخستين فرد نابينايي است که در تاريخ 25 ماه مي 2001 موفق شد براي اولين بار در تاريخ گام بر بلندترين قله دنيا -اورست- بگذارد.
www.touchthetop.com

راينهولد مسنريکي از سرشناس ترين کوهنوردان هيماليانورد ، اولين فردي بود که موفق به صعود تمامي 14 قله 8000 متري دنيا شد.راينهولد بسياري از صعودهاي خود را بصورت انفرادي انجام داده است.
www.reinhold-messner.de, سايت رسمي مسنر (به زبان آلماني)

  اطلاعات صدها قله و رشته کوه در سراسر دنيا همراه با عکس ، گزارش صعود ، نقشه و راهنماي صعود را مي توانيد در سايت www.peakware.com (دايرة المعارف کوههاي دنيا) پيدا کنيد.


  سايت www.bivouac.com  (دايرة المعارف کوههاي کانادا) حاوي اطللاعات جامعي درباره کوهها و مناطق کوهستاني کشور کانادا مي باشد.
اين مجموعه به همت کوهنوردان کانادايي و در قالب مقالاتي تهيه شده است.

 

استاندارد CSS